Aleš Waksmundský

Telefon: +420 728 765 343
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png

Malé pojednání o děkování...

Síla naší myšlenky, našeho slova a z něho vycházejícího skutku, který může utvářet náš budoucí život s neskutečnou lehkostí a k naší radosti. Filozofie tohoto náhledu, změna života a jeho rytmu, jeho priorit a také pokora a poděkování v případech, že život nám přináší radost.

Číst dál...

Regresní terapie a hypnóza - mýty a skutečnost

Využívá se u regrese nebo Hlubinné abreaktivní psychoterapii hypnóza? Často kladená otázka těch, kteří přichází na první terapii.

Na úvod, před odpovědí na základní otázku si povězme, co to je hypnóza.

Číst dál...

Často kladené otázky...regresní terapie.

Ve své praxi se často setkávám ze strany klientů s otázkami týkající se průběhu terapií, hlavně Regresní terapie, proto bych na ty nejčastější rád odpověděl:

Číst dál...

Medicína znovu objevuje psychedelika...například u Regrese se bez nich dá obejít :)

Článek z iDnes.cz o nových trendech v současném výzkumu v medicíně. Na pořad dne se opět dostávají experimenty s psychedeliky, s lysohlávkami nebo nově s extází.

V posledním odstavci se hovoří o současně probíhající konferenci transpersonální psychologie v Praze. Co je zajímavé, že slovem transpersonální pořadatelé označují „vnímání identity jako přesahující jedince a jeho běžně vnímaný život začínající narozením a končící smrtí.“ Do této oblasti patří i zkoumání změněných stavů vědomí a spirituality, což jsou jevy, které lze obtížně popsat s použitím mainstreamových vědeckých teorií či nástrojů.

Někdy mívám pocit, že se stále točíme v kruhu....:)

Číst dál...

Co si přinést s sebou na terapie?

Jsou dvě věci, které by bylo dobré si přinést s sebou, když se rozhodnete pro některou z terapií …

Číst dál...

Psychosomatika, aneb malé pojednání o oranžové kontrolce

Pokud rozlišujeme mezi nemocí, což bývá rovina vědomí a jejím symptomem, kterou je rovina těla, začíná se naše nazírání na léčení fyzických i duševních problémů notně vzdalovat od běžných postupů, které dnes používá ve velké míře školní medicína.  Pomalu začínáme směřovat k psychické rovině problému, což není v dnešní době zcela obvyklé.  Ale staré rčení říká: „Všechno začíná v hlavě“.

Číst dál...

Život s depresí

V posledních letech se zvyšuje zájem klinetů, kteří trpí klinickou depresí o pomoc v řešení této nemoci alternativní cestou. Většinou jako paralelu k probíhající klasické léčbě. Při zhájení terapií není vždy vhodná Regrese, neboť tato terapie je vysokou mírou založena na schopnosti vnitřní vizualizace, která bývá většinou omezena psychofarmaky, které klient užívá na zmírnění svých stavů.

Číst dál...